Chelsea – Barella, tollovi e madhe në Itali

13:35 | 8 Janar 2019

Është bërë një katrahurë e vërtetë mediale për të ardhmen e Nicolo Barellas.

Sky Sport Italia dhe ajo në Britani të Madhe, janë duke raportuar ndryshe për të ardhmen e Nicolo Barellas.

Gazetari italian, Gianluca Di Marizio, raporton se Maurizio Sarri e do transferimin e mesfushorit të Cagliarit, mirëpo bordi i Chelsea nuk është i bindur.

Sky Sport në Angli raporton se skuadra londineze është shumë afër ta kompletoj transferimin e Barellas, ndërsa si opsion është edhe Leandro Paredes i Zenitit.

Sarri është i dashuruar në lojën e mesfushorit italian, mirëpo mbetet të shihet nëse në këtë javë mund të ndodhë transferimi i tij në Stamford Bridge.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara