Champions League/Real Madridi e Manchester City shënojnë fitore ndaj kundërshtarëve

08:45 | 7 Prill 2021

Real Madrid dhe Manchester City kanë fituar ndeshjet e para në çerekfinalet e Champions League.

Madrilenët kishin një kundërshtar të vështirë përballë si Liverpool, por fituan me rezultatin 3-1 duke hedhur një hap të madh për në gjysmëfinale.

Golat në pjesën e parë u shënuan nga Vinicuss Junior dhe Asensio teksa në pjesën e dytë Salah rihapi lojën. Fitoren e vulosi sërish Vinicus Junior.

Në sfidën tjetër Manchester City arriti të fitojë me vështirësi ndaj gjermanëve të Dortmund. De Bruyne kaloi vendasit në avantash, por Reus shtangu anglezën 6 minuta nga fundi.

Gjithsesi të besuarit e Guardiolas reaguan në fund duke shënuar golin e fitores me Foden./balkanweb/

Lajmet më të lexuara