Cannavaro: Bënim shumë shaka me Ibrahimovic te Juventus, Capello i ndihmoi shumë

14:30 | 13 Maj 2020

Legjenda e Juventus-it, Fabio Cannavaro ka zbuluar lidhjen e fortë me ish bashkëlojtarin, Zlatan Ibrahimovic, që momentalisht luan për AC Milan.

Italiani dhe suedezi kanë luajtur se bashkë në vitin 2004, vit në të cilin “Zonja e Vjetër” e transferoi Ibra-n nga Ajax, transmeton portali arbresh.info.

Cannavaro ka zbuluar gjithashtu se Fabio Capello, i ka ndihmuar shumë Ibrahimovic për tu përmirësuar.

“Ai dhe unë gjithmonë bënim shaka me njëri-tjetrin, e frikësoja nga mëngjesi deri në mbrëmje”.

“Zlatan na bënte për të qeshur, është shumë qesharak. Kur ishte i ri ka vuajtur, pastaj u bë lider, një lojtar i pabesueshëm”.

“Kur erdhi te Juventus e respektoi shumë Capello-n dhe kishte nevojë për trajner si ai”.

“Në fillim asnjëherë nuk arriti të me kapte, i thashë se nëse dëshiron të luaj me topin, mund të gjuaj vetëm në fund të ndeshjes”, tha ai.

Ibrahimovic pritet që edhe në sezonin e ardhshëm të mbetet në “San Siro”./arbresh.info.

Lajmet më të lexuara