Bundesliga vazhdon me pesë ndeshje mjaftë interesante

09:41 | 27 Maj 2020

Sot (e mërkurë) do të zhvillohen pesë ndeshje mjaftë interesante në kuadër të xhiros së 28-të të Bundesligës.

Kampionati gjerman vazhdon të jetë i vetmi kampionat që është duke zhvilluar ndeshjet, ngase kampionatet e tjera ende nuk kanë nisur që nga suspendimi në muajin mars, shkruan portali arbresh.info.

Ndeshja e parë që do zhvillohet sot do jetë mes RB Leipzig dhe Hertha Berlin, ndeshje e cila nis në ora 18:30.

Ndërsa, katër ndeshjet e tjera që do nisin në ora 20:30 janë:

Augsburg – Paderborn

Dusseldorf – Schalke 04

Hoffenheim – FC Koln

Union Berlin – Mainz 05./arbresh.info.

Lajmet më të lexuara