Benitez mund të shkarkohet nga Everton pas humbjes në derbin e Merseyside

08:05 | 2 Dhjetor 2021

Skuadra angleze, Everton planifikon të mbajë një takim urgjent për të diskutuar të ardhmen e Rafael Benitez pas humbjes zhgënjyese 4-1 në Premier League nga Liverpool.

“The Toffees” patën një fillim të mirë sezoni, por tani e gjejnë vetëm vetëm pesë pikë larg zonës së kuqe, dhe kjo diferencë mund të zvogëlohet nëse Burnley arrinë të mposhtë Tottenham Hotspur.

Gazetari sportiv, Rudy Galetti tani pohon se është caktuar një mbledhje urgjente e bordit. Benitez mund të shkarkohet para ndeshjes me Arsenalin.

Duke gjykuar nga rezultatet e fundit të Everton, ata mund të kenë një trajner të ri në fushë përpara se të rihapet afati i transferimeve.

Duncan Ferguson ishte në krye të skuadrës angleze më parë si trajner i përkohshëm, dhe me shumë gjasë mund të marrë rolin e përkohshëm nëse Benitez shkarkohet./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale