BBC: Messi nuk do të rikthehet në Barcelonë

22:20 | 31 Maj 2023

Lionel Messi pritet të vendosë në orët në vijim se ku do të luajë futbollin e tij sezonin e ardhshëm – e vetmja gjë që duket e sigurt është se nuk do të jetë te Barcelona.

Messi nuk do të kishte dashur asgjë më shumë se të kthehej në vendin që ishte shtëpia e tij që kur u largua nga Argjentina si 12-vjeçar, shkruan BBC.

Por, kampi i tij i ka thënë Barcelonës se vendimi për të ardhmen e tij është i afërt dhe ata nuk mund të presin më për një propozim prej tyre që nuk ka mbërritur, pavarësisht premtimeve që klubi katalanas do të kishte diçka në vend deri tani.

35-vjeçari dëshiron të qëndrojë në Evropë, por pasi u vendos që ai të largohej nga Paris St-Germain këtë verë, ofertat e ardhshme nga kontinenti nuk kanë qenë mjaft tërheqëse.

Në Arabinë Saudite ka zyrtarë qeveritarë që punojnë tashmë për mbërritjen e tij.

Atyre u është thënë se Messi ka pranuar një ofertë shumë fitimprurëse nga Al-Hilal dhe po përgatitet për lëvizjen.

Ky mund të jetë thjesht kampi i tij që përgatitet për vendimin e tij – ose është propozimi më tërheqës për lojtarin.

Skuadra amerikane Inter Miami është një tjetër opsion, megjithëse një marrëveshje e raportuar huazimi mes tyre dhe Barcelonës – ku ai do të përfundonte përkohësisht në klubin katalanas – nuk është në karton./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme