Barcelona – Villarreal, formacionet zyrtare

21:26 | 22 Maj 2022

Barcelona do të jetë nikoqir i Villarrealit në kuadër të xhiros së fundit të LaLigës.

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet e tyre për këtë takim.

Formacionet zyrtare:

Barcelona (4-3-3): Marc-Andre ter Stegen; Jordi Alba, Clement Lenglet, Ronald Araujo, Dani Alves; Gavi, Sergio Busquets, Frenkie de Jong; Ferran Torres, Adama Traore dhe Pierre-Emerick Aubameyang.

Villarreal (4-4-2): Geronimo Rulli; Alfonso Pedraza, Pau Torres, Raul Albiol, Mario Gaspar; Moi Gomez, Dani Parejo, Etienne Capoue, Manu Trigueros; Giovani lo Celso dhe Paco Alcacer.

Ndeshja do të zhvillohet në “Camp Nou” me fillim nga ora 22:00./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale