Barcelona projekton një tjetër transferim nga Ajaxi – tani është Lisandro Martinez

19:22 | 4 Prill 2021

Barcelona e di se duhet që në këtë verë të bëjë disa transferime, në mënyrë që të rifreskohet skuadra me kualitete më të larta.

Skuadra katalunase duket se sërish do të bëjë biznes me Ajaxin, pas transferimit të Frenkie de Jong.

Blaugranasit janë duke tentuar të transferojë Lisandro Martinez, që është duke impresionuar me formën e tij te skuadra holandeze.

Sipas asaj që raporton Mundo Deportivo, Barcelona duhet të paguajë rreth 25 milionë euro për të transferuar argjentinasin.

Mbrojtësi është i gatshëm që të largohet nga Ajaxi dhe katalunasit tashmë kanë filluar negociatat me agjentin e tij për të realizuar marrëveshjen. /Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara