Akuzat e Tottenhamit ende dhëmbin, thotë Gattuso

07:37 | 20 Korrik 2021

Trajneri i hapur italian Gennaro Gattuso u pendua të hënën që nuk ishte në gjendje të mbrojë veten në mes të një fushate në internet nga disa tifozë të Tottenham Hotspur duke e akuzuar atë si homofob dhe racist.

Fituesi i Kupës së Botës 2006 dukej i vendosur të pasonte Jose Mourinho si menaxher i skuadrës së Premier League përpara akuzave, shkruan AFP.

“Unë duhej të pranoja një histori që më lëndoi më shumë se çdo humbje ose pezullim,” i tha Gattuso Il Messaggero.

“Keqardhja ime është që nuk pata mundësinë të mbrohem, të shpjegoj se ajo që thanë njerëzit në Angli nuk isha unë.”

Gattuso u largua nga Napoli në fund të sezonit të kaluar, duke u transferuar në rivalët e Serie A Fiorentina, ku ai kaloi vetëm tre javë para se të linte pas një mosmarrëveshje mbi strategjinë dhe nënshkrimet./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara