50 boksierët më të mirë të të gjitha kohërave janë emëruar dhe renditur

15:48 | 25 Dhjetor 2020

Ray Robinson është emëruar boksieri më i mirë i të gjitha kohërave në një listë të 50 më të mirëve të të gjitha kohërave, që do të lërë disa njerëz pak të mprehtë në pozicionin e tyre, transmeton Arbresh.info

Sportdashësit duan të diskutojnë se kush është më i madhi i të gjitha kohërave në çdo sport dhe debatet janë gjithmonë të diskutueshme dhe të vështira për të vendosur se kush ka të drejtë.

Revista e boksit ‘The Pugilist’ ka postuar 50 boksierët kryesorë të të gjitha kohërave dhe Sugar Ray Robinson dhe Muhammad Ali si dy të parët.

Manny Pacquiao është boksieri më i lartë aktiv në vendin e 11-të dhe Floyd Mayweather mund të jetë boksieri më i bezdisshëm në listë, i cili e gjen veten në të 39-in./Arbresh.info/

Image: The Pugilist

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara