Google ADS

37 tifozë të arrestuar pas ndeshjes Rusi – Sllovaki

10:27 | 16 Qershor 2016
Arbresh Info

Tifozët anglezë dhe rusë shkaktuan rrëmujë në rrugët e Lilles sërish në mbrëmjen e kaluar duke detyruar policinë franceze të përdorë gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën.

Zyrtarët arrestuan 37 tifozë gjatë skenave të dhunshme që u shfaqen disa orë pasi Rusia u mposhtë 2-1 nga Sllovakia, shkruan portali arbresh.info. Një tjetër tifoz raportohet se është në gjendje të rëndë shëndetësore derisa 16 të tjerë ishin hospitalizuar brenda orës pasi filloi dhuna./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale