Zyrtare: Aston Villa e blen Coutinhon

20:49 | 12 Maj 2022

Aston Villa ka arritur marrëveshje me Barcelonën për blerjen e Philippe Coutinho.

Kjo është konfirmuar edhe zyrtarisht nga Barcelona, përmes një postimi në profilin e tyre në Twitter.

Shuma që Aston Villa ka paguar për ta blerë Coutinhon është 20 milionë euro.

Trajneri i Villas, Steven Gerrard raportohet se ishte kyç në këtë transferim.

Coutinho ishte në huazim te Aston Villa, duke treguar paraqitje të mira dhe duke bindur ekipin anglez.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara