Google ADS

Zjarri në Pishë-Poros, Balla: Janë angazhuar 40 efektivë të Forcave të Armatosura

16:30 | 28 Shtator 2023

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Taulant Balla ka thënë se është duke vijuar beteja për izolimin e vatrës së zjarrit në masivin pyjor të Pishë-Poros në Fier.

Me anë të një postimi në Facbook, Balla ka njoftuar se janë angazhuar 40 efektivë të Forcave të Aematosura, 25 zjarrfikës forca mbështetëse nga Bashkia Fier dhe ADZM dhe 4 mjete zjarrfikëse, shkruan Arbresh.info.

“Zjarret në vendVijon beteja për izolimin e vatrës së zjarrit në masivin pyjor të Pishë-Poros Fier. Janë angazhuar 40 efektivë të Forcave të Armatosura, 25 zjarrfikës, forca mbështetëse nga Bashkia Fier dhe ADZM dhe 4 mjete zjarrfikëse./Arbresh.info

Zjarri në pyllin e Pishporo në Shqipëri përhapet me shpejtësi, pritet ndërhyrja nga ajri