Google ADS

Veliaj i uron ditëlindjen ish-presidentit Hashim Thaçi: Luftëtar i lirisë dhe i përparimit të Kosovës

09:37 | 24 Prill 2024
R J

Ish-presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi sot ka ditëlindjen.

Në këtë ditë të shënuar nuk ka munguar një urim i veçantë nga kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj.

Përmes një fotografie që postoi në rrjete sociale, Veliaj shkruan se Thaçi është luftëtari për lirinë dhe përparimin e Kosovës.

“Gëzuar ditëlindjen Hashim Thaçi, Presidentit dhe luftëtarit për lirinë dhe përparimin e Kosovës”, shkruan Veliaj.

Më herët, kryebashkiaku Veliaj e ka vizituar Thaçin edhe në burgun e Hagës.

Shpërndaje në rrjete sociale