Vatra në hyrje të Kalimashit akoma jo e fikur: Zjarrfikësit në gatishmëri

00:09 | 11 Gusht 2021

Vijon të jetë aktive vatra e zjarrit të rënë në hyrje të tunelit të Kalimashit në qarkun e Kukësit.

Vatra e zjarrit është vënë nën kontroll qysh nga mbrëmja e djeshme, ndërsa sot vihen re vetëm njolla të vogla zjarri në zonë.

Ndërkohë, gjatë ditës së sotme ka vazhduar puna për mbajtjen nën kontroll të kësaj vatre me gjithë terrenin e vështirë për të operuar me forca tokësore.

Në këtë zonë janë angazhuar nga forca nga bashkia Kukës, nga aeroporti i Kukësit, nga Bashkia e Shkodrës, si dhe forca të shumta nga Kosova.

Në terren janë të pranishme disa zjarrfikëse së bashku me punonjës zjarrfikësit, të cilët janë në gatishmëri të situatës.

Nga ana tjetër, në qarkun e Kukësit, forcat zjarrfikëse të të dyja vendeve janë duke luftuar me vatra të tjera zjarri të cilat paraqesin vështirësi edhe për shkak të terrenit ku ndodhen.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara