Ushtria shqiptare tregon muskujt

19:22 | 23 Nëntor 2018

Teksa vendet e rajonit si Serbia dhe Greqia janë kujdesur të tregojnë forcën e tyre ushtarake, duke organizuar madje edhe stërvitje me qindra trupa dhe artileri të rëndë në kufij, duket se edhe ushtria shqiptare ka vendosur të shfaqë potencialin e saj.

Kështu, në ambientet e jashtme dhe të brendshme të Pallatit të Kongreseve zhvillohet Panairi për Sigurinë dhe Mbrojtjen, ku Forcat e Armatosura kanë një pavijon.

Në fotot e mëposhtme shihet se pjesa e bulevardit “Dëshmorët e Kombit”, përballë Presidencës, është mbushur me mjete të rënda të Forcave të Armatosura të Shqipërisë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara