Google ADS

Të shtëna me armë zjarri në Mamurras, 2 të plagosur

23:50 | 17 Maj 2020
Arbresh Info

Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme (17 maj) në Mamurras.

Te plagosur kanë mbetur Klevis Lika dhe Eltion Zyka  41 dhe 21 vjeç, banues në Mamurras.

“Rreth orës 22:05, në afërsi të  Mamurrasit,  Kurbin,  në një rrugë rurale, në  rrethana ende të paqarta mbetën të plagosur me armë zjarri shtetasit  K.L. dhe E.Z., të dy 21 vjeç, banues në Mamurras, të cilët janë dërguar për ndihmë mjekësore në  spitalin e Traumës në Tiranë” informon policia.

Sipas informacioneve të para dyshohet se plagosja ka ndodhur pas një konflikti mes disa të rinjve.

Policia ka identifikuar autorin e ngjarjes, shtetasin E.N, 22 vjeç dhe janë ngritur pika kontrolli  dhe vijon krehja e zonës për kapjen e tij./OraNews

 

Shpërndaje në rrjete sociale