Google ADS

Shisnin mallra të kontrabanduara, prangosen dy punonjësit e një poste në Tiranë

13:35 | 19 Shtator 2023

Dy punonjës të një poste private që magazinonte dhe shpërndante mallra të kontrabanduara janë arrestuar nga policia.

Autoritetet kanë shpallur në kërkim administratorin i kësaj poste. Po ashtu janë sekuestruar 204 pako me mallra të ndryshme të kontrabanduara, me vlerë rreth 15 000 euro.

Gjatë kontrollit, Policia gjeti pako me mallra të ndryshme, pa fatura tatimore shoqëruese apo deklarata doganore për origjinën e mallrave./abcnews/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme