Shembja e objekteve pa leje, Rama i kënaqur nga dita e parë e aksionit

00:48 | 8 Qershor 2021

Kryeministri Edi Rama duket se ka mbetur i kënaqur nga aksioni i nisur në të gjithë vendin tonë për të shembur ndërtimet dhe objekte pa leje, kryesisht në zonën bregdetare të vendit.

Rama këtë mbrëmje ka postuar pamjet nga aksioni i IKMT, i nisur sot përgjatë vijës bregdetare shqiptare ndërsa thekson mes të tjerash se aksioni do të vijojë deri në çlirimin e çdo hapësire të zaptuar.

Më tej Rama shton se do të vihen para përgjegjësisë shkelësit e ligjit.

Postimi i Ramës:

Operacioni “Bregdeti Ynë” – Ka nisur sot nga Ksamili dhe Velipoja shembja e ndërtimeve pa leje, për të çliruar çdo hapësirë të zaptuar dhe për të vënë para përgjegjësisë shkelësit e ligjit, përgjatë gjithë vijës sonë bregdetare
#Boll
#ShqipëriaePopullitShqiptar
#SkaKohëPërPushim

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara