Policia ndjek nëpër ara 53-vjeçarin e shumëkërkuar, momenti kur i vë pranga në mes të natës

11:50 | 21 Prill 2022

Policia në Shkodër ka vënë në pranga një person që ishte shpallur në kërkim për kultivim të bimëve narkotike. Bëhet e ditur se L. H., 53 vjeç, banues banues në fshatin Grudë e Re i është caktuar nga Gjykata Shkallës së Parë Shkodër më 20 dhjetor të vitit 2020 masën e sigurisë “Arrest në burg” për kultivim kanabisi.

53-vjeçari, në gusht të vitit 2020, në bashkëpunim me P. Ç. dhe L. N. (të ndaluar më parë), dyshohet se ka kultivuar bimë narkotike cannabis sativa, në fshatin Mazrek, Shkodër.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme. /abcnews.al/

Shpërndaje në rrjete sociale