PD kap “mat” Ramën: Ja gënjeshtrat e 2013-ës që i riciklon si premtime për 2021

21:10 | 13 Tetor 2020

Partia Demokratike ka publikuar një video në profilin e saj zyrtar në Facebook, ku shfaqet kryeministri Rama me premtimet e tij për fushatën e 2021-shin për heqjen e akcizës së naftës për fermerët dhe taksën e qarkullimit.

Por sipas PD-së, kjo deklaratë është e ricikluar nga fushata e vitit 2013-të, ku vetëm 6 muaj para zgjehdjeve premtonte të njejtën gjë.


“Mos e humbni kete video. Shikoni çfare mashtruesi i qeveris shqiptaret. I vjedh, i vjedh, i vjedh pa pushim, pastaj nxjerr nga xhepi i korrupsionit nga nje karamele elektorale. Edi Rama nuk ka lidhje me mbajtjen e premtimeve. Deri ne zgjedhje te gjithe do te hane me luge floriri. 👇”,- sqarohet krahas videos së publikuar nga PD.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara