Pas tragjedisë në plazhin e Velipojës, Edi Rama ndërmerr aksionin

10:29 | 30 Qershor 2021

Pas tragjedisë në plazhin e Velipojës, Edi Rama ndërmerr aksionin në vijën bregdetare.

Në konferencën për shtyp mbajtur ditën e djeshme Rama paralajmëroi subjektet që t’i lironin vetë hapësirat e zaptuara pa leje, ose në të kundërt do t’i konfiskohen çadrat dhe shelzonet.

Aksioni për lirimin e hapësirave publike në plazhin e Durrësit filloi sot, një ditë pas ultimatumit të kryeministrit Rama.

Tre subjekteve në Durrës i janë sekuestruar çadrat e shezlonget, pasi nuk pranuan të lironin hapësirën e zaptuar pa leje në bregdet.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara