Google ADS

Pas Tiranës dhe Durrësit, Basha kërkon shpalljen e emergjencës edhe në Laç

19:21 | 28 Nëntor 2019
A. B.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulëzim Basha ka vizituar banorët e prekur nga tërmeti në Laç.

Pranë gjimnazit të qytetit janë ngritur disa çadra, por janë të pamjaftueshme.

Banorët i kanë treguar zotit Basha se nuk kanë vëmendjen e autoriteteve për të vlerësuar sigurinë e banesave. Nuk ka shkuar asnjë specialist për t’i parë ato, megjithëse ka shumë ankesa në Bashki.

Basha kërkoi shpalljen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore edhe në Bashkinë e Laçit, përveç Qarkut të Tiranës dhe Durrësit.

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme