Google ADS

Moti në Shqipëri me reshje shiu dhe bore në zonat malore

07:26 | 6 Mars 2024
E.G

Në Shqipëri moti do të jetë me vranësira reshje shiu në zonën perëndimore dhe reshje bore në zonat malore. Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 1/11°C

– Zonat e ulëta 4/16°C

– Zonat bregdetare 6/16°C/rtsh.al/

Shpërndaje në rrjete sociale