Google ADS

Meta nga Vlora: Të fitojë Shqipëria e të tregojmë se jemi vend europian

18:34 | 25 Prill 2021

Presidenti Meta vazhdon turin e tij në Shqipëri duke kontrolluar ecurinë e procesit të votimit. Së fundmi Meta ka reaguar nga Vlora duke u shprehur se beson te pjesëmarrja e lartë në votime.

Ilir Meta:

“Jam nga Vlora e të gjithë shqiptarëve. Për të ndërtuar të ardhmen e Shqipërisë, duhet pjesëmarrje, pjesëmarrje, e pjesëmarje. Ne e kemi këtë mundësi, dhe duhet ta përdorim atë për të ardhmen e Shqipërisë. Unë besoj shumë që pjesëmarrja është shumë e lartë në të gjithë vendin. Edhe në Vlorë, pavarësisht se…të tregojmë se kemi një bashkëjetesë demokratike. Të kemi një vend europian dhe t’i japim mesazhin Europës. Ndërkohë apeloj që Policia dhe Porkuroria të hetojë çdo krim zgjedhor.”/albeu.com/

Shpërndaje në rrjete sociale