Fillon ngritja e çadrave në Thumanë

10:41 | 26 Nëntor 2019

Ndërkohë që vijon operacioni i kërkim shpëtimit, në zonën e Thumanës kanë filluar të ngrihen çadra për strehimin e banorëve.

Deri tani nga ministria e Mbrojtjes janë konfirmuar 8 viktima dhe qindra të tjerë janë të plagosur.

Dëmet materiale janë të shumta, disa pallate janë shembur në zonën e Thumanës./oranews

Shpërndaje në rrjete sociale