Dita e 9-të e zjarreve në Shqipëri, situata në Karaburun paraqitet më e qetë

09:49 | 4 Gusht 2021

Në ditën e nëntë të zjarreve në Karaburun, sot situata paraqitet më e qetë në pjesën që dje kishte situatë të rëndë.

Ajo që mbetet shqetësim në ditën e sotme janë zjarret që janë shfaqur mbas malit të Karaburunit mbi Gjirin e Gramës ku janë shfaqur vatra zjarri, të cilat mund të shkojnë në Llogora.

Në këto momente janë duke shkuar forcat e ushtrisë për të parë situatën nga afër dhe pritet helikopteri./Top Channel/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara