Alfred Cako bën deklaratën e papritur: Donald Trump merr mandatin e dytë

01:05 | 4 Janar 2021

Konspiracionisti Alfred Cako tregon se presidenti Donald Trump do të marrë mandatin e dytë si president i SHBA, edhe pse ky i fundit humbi në zgjedhjet presidenciale të nëntorit përballë republikanit Joe Biden.

Sipas tij, ka vetëm 10% mundësi që Joe Biden të vihet në krye të Shtëpisë e Bardhë, ndërsa shton se Trump do të vazhdojë mandatin e dytë por vetëm për 2 vite dhe do të kërkojë zgjedhje të tjera 4 vjeçare, ku këto 2 vite do të konsiderohen si vitet e emergjencës dhe luftës kundër përfaqësuesve të Great Reset në SHBA.

Postimi i plotë:

“Kur do zgjidhet Presidenti?

E di qe shume nga ju do te thoni: Cfare po flet? Presidenti u zgjodh me dt. 3 nentor nga populli dhe fitoi Biden.

Ja u kam sqaruar se ky eshte nje opsion, por qe ka pak gjasa qe te ndodhe, ndoshta 10%. Tash nuk ka nje Amerike por 2 amerika.

Opsioni tjeter ose 90% eshte qe Trump te vazhdoje mandatin e dyte, ndoshta 2 vjecar dhe do kerkoje zgjedhje te tjera 4 vjecare ku keto 2 vjet do konsiderohen si vitet e emergjences dhe luftes kunder perfaqesuesve te Great Reset ne USA dhe denimit te tyre per tradheti te larte e bashkepunim ne manipulimin zgjedhor ne zgjedhjet presidenciale te SHBA.

Ju do te pyesni se si mund te realizohet kjo? Une ja u kam shpjeguar ne nje shkrim te meparshem mekanizmin por po bej nje specifikim se kur mund te shpallet presidenti i ri i SHBA.

Mekanizmi eshte ky: ne dt 6 janar mblidhen dy dhoma te Kongresit te cilat do ndahen Dhomen e Perfaqesuesve dhe Senat dhe do marrin vendim per te mos pranuar vendimin e Elektoreve te dt.16 dhjetor.

Do vendoset qe ne 6 ose 7 shtete do te kete nje auditim te procesit dhe rezultatit zgjedhor. Kete auditim 10 ditor do ta drejtoje nje Komision mikst i dy dhomave te Kongresit me nga 5 antare secila dhe nje grup prej 5 antaresh te Gjykates Supreme. Pra komisioni do te kete 15 antare gjithesej dhe periudha e auditimit do te zgjase 10 dite, pra fillon ne dt.7 janar dhe mbaron ne dt.16 ose 17 janar diten e djele dhe ndoshta diten e hene dt.18 mblidhet perseri Kongresi me dy dhomat qe shpall kush do te jete Presidenti i ri i SHBA.

Pra emrin e presidentit do ta mesojme maksimumi ne dt. 18 janar dhe ne dt. 20 Presidenti do beje betimin.”

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara