Google ADS

Aksident në Shqipëri: Vdes 16-vjeçari, lëndohet rëndë një 20-vjeçar

20:54 | 22 Qershor 2024
R J

Një 16-vjeçar ka humbur jetën në Shqipëri, dhe një tjetër 20-vjeçar është lënduar rëndë.

Kjo erdhi si pasojë e një aksidenti të rëndë rrugor të ndodhur sot në Hamallaj në Gjirin e Lalzit.

“Rreth orës 15:40, në Hamallaj Durrës, automjeti me drejtues shtetasin O. M., 25 vjeç, është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin E. K., 20 vjeç. Si pasojë e përplasjes është dëmtuar shtetasi E.K, i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve dhe ka humbur jetën në spital pasagjeri shtetasi A. H., 16 vjeç, që ndodhej në automjetin që drejtonte shtetasi E. K.“, njoftoi policia, raporton Top Channel, transmeton Klankosova.tv.

Shpërndaje në rrjete sociale