Akisident i rëndë në Fier, humb jetën 19-vjeçarja

01:20 | 28 Korrik 2021

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar mbrëmjen e sotme në bypass_in e Fierit, në fshatin Pojan.

Policia njofton se ka ndërruar jetë drejtuesja e një mjeti tip Benz, Xh. M., 19 vjeçe, banuese në Tiranë. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

“Sot rreth orës 22:35, në bypass_in e Fierit, në fshatin Pojan ka dalë nga rruga automjeti tip “Benz” me drejtuese shtetasen Xh. M., 19 vjeçe, banuese në Tiranë.

Për pasojë është dëmtuar pasagjeri në automjet, shtetasi S. Xh., 21 vjeç, i cili ndodhet në spitalin e Fierit nën kujdesin e mjekëve dhe ka ndërruar jetë rrugës për në spital shtetasja Xh. M.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje”, njofton policia.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara