Ylli i “Despacito” lanson projektin e ri

16:45 | 16 Qershor 2018

Ai është krijuesi i këngës më të dëgjuar në historinë.

‘Despacito’ është shëndërruar në hitin më të madh botëror dhe deri më tani ndërsa krijuesi i këtij hiti, këngëtari latin Luis Fonsi ka punuar vazhdimisht për projektet të reja, shkruan arbresh.info.

Ai ka lansuar projektin e ri ‘Calypso’ në bashkëpunim me Stefflon Don me një këngë e cila përmbanë ritme verore dhe videoklip i filmuar në bregdetin latin.

Kënga arriti të tregohet e suksesshme që nga momenti i lansimit, deri më tani ajo ka mbledhur mbi 16 milion klikime në Youtube./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale