Vdes ylli i hitit ‘Lady Marmalade’, Sarah Dash

12:20 | 21 Shtator 2021

Sarah Dash, e njohur më së shumti si këngëtare dhe themeluese e grupit R&B “Labelle” ka ndërruar jetë në moshën 76-vjeçare. Ylli i hitit “Lady Marmalade” vdiq ditën e djeshme, ndërsa deri tani nuk janë bërë të ditura shkaqet e vdekjes.

Grupi Labelle  patën sukses të madh me publikimin e këngës së tyre të vitit 1974, “Lady Marmalade”.

Si një artiste solo, Dash lansoi katër albume në studio midis vitit 1978 dhe 1988.

Në vitin 2016, Dashit iu dha çmimi për arritje jetësore nga Shoqëria Kombëtare e Muzikës R&B./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara