Google ADS

Vdes aktori amerikan, Brian Tarantina

10:25 | 3 Nëntor 2019

Aktori i famshëm amerikan, Brian Tarantina, ka ndërruar jetë në moshën 60- vjeçare.

TMZ raporton se ai u gjet i vdekur në mëngjesin e së shtunës në apartamentin e tij në New York, nga një mbidozë e dukshme e drogës.

Mbesa e tij shkoi ta kontrollonte dhe e gjeti atë të vdekur në shtrat. Ajo u tha policëve se hera e fundit që foli me të ishte të martën në mbrëmje.

Brian Tarantina

Pranë tij po ashtu u gjet edhe një pluhur i bardhë, por nuk është ende e qartë se çfarë saktësisht mund të ketë qenë.

Një autopsi do të bëhet në vazhdim për të përcaktuar shkakun e vdekjes.

Brian ka qenë duke punuar në profesionin e tij si aktor për një kohë të gjatë, duke luajtur shpesh personazhe mbështetëse gjatë viteve ’80 dhe ’90, madje edhe në vitet 2000 e në vazhdim.

Ai është ndoshta më i njohur për rolet e tij në filmat si “Jacob’s Ladder”, “Uncle Buck”, “The Jerky Boys”, “Summer of Sam”, “Knight and Day”, “Carlito’s Ëay,” “Donnie Brasco”, “City By the Sea” e shumë të tjerë. /Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale