Rita Ora apel fansave të ndihmojnë shqiptarët e prekur nga tërmeti

22:29 | 25 Shtator 2019

Rita Ora u ka bërë apel fansave të saj qw të dhurojnë ndihma për shqiptarët e prekur nga tërmeti i fuqishëm i së shtunës.

Në një postim në Instagram, Rita shkroi: “Një tërmet ma magnitudë 5.6 ka goditur Shqipërinë, shumë pranë Kosovës, ku kam lindur unë. Klikoni më poshtë për të ndihmuar UNICEF për fëmijët e prekur nga katastrofa kudo që janë.”

Rita është ambasadore e OSBE dhe në prill të këtij viti vizitoi familjet e varfra kosovare.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara