Richard Gere martohet me modelen 30 vite më të re

01:21 | 17 Prill 2018

Pas tre viteve bashkë, tashmë dashuria mes Richard Gere 68-vjeç dhe Alejandra Silva 35-vjeç do të kurorëzohetnë një dasëm e cila është e treat për aktorin.

Sipas gazetës Spanjolle “ABC” çifti ka caktuar datën 5 maj dhe kanë zgjedhur Washingtopnin si vendin e ceremonisë dhe festës. Bëhet fjalë për një ceremony shumë private ku do të marrin pjesë vetëm njerëz të afërt.

Aktori i i “Pretty Woman” dhe “American Gigolo” është martuar dy herë të tjera njëherë me Cindy Craëford nga viti 1991 deri në 1995 dhe pasi është ndarë është martuar më vonë me aktoren Carey Lowell nga viti 2002 deri në vitin 2013, nga kjo martesë ka lindur edhe djali i tij Homer ii cili është 18-vjeç.

Por edhe për Alejandrën kjo nuk do të jetë martesa e parë pasi ajo ka mbyllur një marrëdhënie me ish-bashkëshortin e saj Govind Fridland nga e cila ka lindur një djalë.

Siç shkruan edhe “The Sun” lajmi për një martesë të mundshme kishte filluar të qarkullonte dhjetorin e kalaur kur Alejndra u pa me nje unazë diamante në dorë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara