Renditej në listën e aktoreve më të mira në botë, dikush i ka zënë vendin Fahriye Evcen

07:18 | 12 Korrik 2018

Me një karrierë të gjatë, dhjetra role të luajtura, protagonist të serialeve të shitura kudo nëpër botë, Tuba dhe Fahriye duket se kanë “luftuar” ditët e fundit për një vend në listën e aktorëve më të vlerësuar në të gjithë botën.

Nëse deri para pak javësh 32 vjeçaria Fahriye Evcen, bashkëshortja e një aktori gjithashtu shumë të dashur, vlerësohej nga IMDb si një aktore e njohur botërisht, tashmë këtë vend e mban një tjetër emër i njohur.

Tuba Buyukustun gjendet mes 1000 aktoret më të vlerësuara , konkretisht në vendin e 978. Ky është klasikimi më i lartë që ka marrë ndonjëherë një aktore turke.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara