Muzika e Rita Orës ndalohet në një radio angleze

00:45 | 4 Dhjetor 2020

Këngëtarja e hitit “For You” kërkoi falje të hënën pasi organizoi një festë në një restorant në Londër për të festuar 30 vjetorin e lindjes. Ajo gjithashtu pagoi një gjobë prej 10,000 funtesh, pasi u dënua nga policia për organizimin e festës gjatë periudhës sa vendi ndodhej në izolim.

Pas incidentit, prezantuesi i emisionit të mëngjesit në Radio Exe në Britaninë e Madhe, Ben Clark njoftoi se ai po e vinte në listën e zezë këngëtaren shqiptare, shkruan Metro UK.

Pasi lëshoi këngën e saj “I Will Never Never You Down” për dëgjuesit dhe diskutoi veprimet e saj, ai u zotua duke thënë: “Unë nuk mund të flas për ndonjë prezantues tjetër të Radio Exe, por që tani, për një të ardhme të parashikueshme, nuk do të lëshoj asnjë nga këngët e saj. Ju nuk mund ta rrotulloni kokën, apo jo? Mendja tundet”.

“Vajza ime 11-vjeçare më tha natën tjetër: Babi, a mund të vijë ndonjë nga miqtë e mi pas shkollës?, dhe inë i thashë: Jo!, pse ?! Ne jemi në mes të një bllokimi. Nëse një 11-vjeçare mund ta tërheqë atë, me siguri Rita mund … Kështu që në të ardhmen e parashikueshme, unë nuk do të lëshoj asnjë këngë të Rita Orës”, tha ai.

“Nëse jeni një fans i madh i Ritës, jam i sigurt që edhe ju mund të shihni se nga po vij”, shtoi Ben. Rita u ndesh me reagime të ashpra të hënën pasi dolën detajet e festës e cila u ndalua nga policia në restorantin ‘Casa Cruz’ në lagjen Notting Hill të Londrës, gjatë fundjavës.

Ylli i hitit “Anywhere” që atëherë ka kërkuar falje për gabimin e saj ‘serioz dhe të pafalshëm’ për organizimin e festës së ditëlindjes, duke deklaruar se ajo mendonte se ‘do të ishte në rregull’./eo/