Meghan dhe Harry shpërndajnë video të djalit në ditëlindjen e parë

17:08 | 6 Maj 2020

Kur u raportua fillimisht se Meghan Markle dhe Princ Harry do të shënonin ditëlindjen e parë të Archie-t me një foto të re të tij, Duka dhe Dukesha bënë diçka ndryshe.

Prindërit krenarë u bënë bashkë me Save the Children UK- një organizatë jofitimprurëse që synon të përmirësojë jetën e fëmijëve përmes arsimit më të mirë, kujdesit shëndetësor dhe mundësive ekonomike — të ndajnë një video të adhurueshme të leximit të Meghan për Archie me ndjekësit e tyre, transmeton portali arbresh.info.

Në video, Archie ulet në prehër të nënës së tij ndërsa lexon Duck! Rabbit! atij.

Kameramani (Princi Harry) mund të dëgjohet duke qeshur së bashku ndërsa Archie sillet rreth e rrotull ose rrëshqet në faqen e gabuar.

Familja Sussex po e shfrytëzon këtë mundësi për të tërhequr vëmendjen për përpjekjet e ndihmës Save the Children, COVID-19, të cilat ata inkurajojnë këdo që shikon videon për t’ia dhuruar.

“Meghan, Dukeshën e Sussex lexon” Duck! Lepuri! “Për ditëlindjen e Archie,” lexoni kapitullin e fëmijëve. “Duck! Rabbit! Me Meghan, Dukeshën e Sussex (dhe Harry, Duka i Sussex pas kamerës), i lexojnë djalit të tyre Archie për ditëlindjen e tij të 1-parë. Gëzuar ditëlindjen, Archie!”, thuhet në mbishkrimin e Save the Children./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale