Mbretëresha Elizabeth II takohet me Princin Harry teksa thotë se është i mirëpritur sërish në familjen mbretërore

12:57 | 3 Mars 2020

Mbretëresha Elizabeth II ka zhvilluar një takim katër-orësh me Princin Harry në Kalanë Windsor dhe i tha nipit të saj se ai ‘do të jetë i mirëpritur gjithmonë ‘ nëse do të dëshironte të ishte përsëri pjesë e familjes mbretërore.

Princi 35-vjeçar dhe gruaja e tij Meghan, Dukesha e Sussex-it, kanë vendosur të tërhiqen nga jeta mbretërore në fund të këtij muaji në favor të një jete të re në Kanada me djalin e tyre nëntë muajsh, Archie.

Dhe të dielën, në takimin me gjyshen raportohet se ajo i tha që dera është gjithmonë e hapur nëse ai dhe bashkëshortja e tij do të ndryshojnë mendim.

Mbretëresha Elizabeth II dhe Princ Harry (Foto: Getty Images/Guliver)

Biseda e Harry-it me gjyshen e tij u zhvillua në Kalanë Windsor, ku ai iu bashkua Mbretëreshës për një drekë të lehtë dhe çaj ndërsa diskutuan për të ardhmen e tij.

“Mbretëresha kishte shumë për të biseduar me Harryn dhe kjo ishte koha ideale që të thonin çfarë kishin lënë pezull pa thënë”, deklaroi burimi.

Mbretëresha Elizabeth II, Meghan Markle dhe Princ Harry (Foto: Getty Images/Guliver)

E diela ishte hera e parë që Mbretëresha ka pasur rastin të flasë me Harry-in dhe me të vërtetë të zbulojë cilat janë planet e tij. Ishte një mjedis shumë më i qetë dhe të dy ata ishin në gjendje të flisnin hapur.

Mbretëresha besohet se është shumë e mërzitur nga vendimi i Harry dhe Meghan për t’u larguar, por bisedimet gjatë fundjavës thuhet se kanë rregulluar raportin e tyre.

“Është e drejtë të thuash që ajo është shumë e mërzitur për të dhe Meghan duke u larguar dhe do të dëshironte të shihte më shumë Archie, siç do të ishte Princi Charles dhe pjesa tjetër e familjes. Ajo e bëri shumë të qartë për të se ai dhe Meghan janë gjithmonë në gjendje të kthehen nëse ndryshojnë mendje dhe ajo do t’i mirëpresë ata me krahë të hapur”, shton më tej burimi.

Meghan Markle dhe Princ Harry (Foto: Getty Images/Guliver)

Harry dhe Meghan do të tërhiqen zyrtarisht si mbretër të lartë më 31 mars. /Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara