Ka filluar gjyqi i Bill Cosby për abuzim seksual

18:50 | 5 Qershor 2017

Ka filluar gjyqi i komedianit Bill Cosby për akuzat e abuzimit seksual, transmeton arbresh.info.

Ish punonjësja e universitetit, Andrea Constand, thotë që është droguar dhe abuzuar nga komediani në vitin 2004.

Zoti Cosby, 79, thotë se është I pafajshëm dhe se takimi ka qenë konsensual.

Gjyqi do të zgjat rreth dy javë.

Gjatë gjyqit do të dëshmojnë edhe disa nga kolegët e Cosby dhe ngjarja do të përcillet nga 100 gazetarë./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara