Ju kujtohet ‘Njerka’? Njihuni me familjen e saj (FOTO)

17:00 | 28 Prill 2017

E mbajmë mend për rolin e Marisë në serialin “Njerka”.

Aty aktorja paraqitet si një grua e cila ka vuajtur padrejtësisht 20 vite burg.

Pas kësaj ngjarje ajo kthehet pranë ish burrit për tu hakmarrë dhe për të rikthyer fëmijët e saj.

Aktorja meksikane Victoria Ruffo, njihet për shumë role në telenovelat latino amerikane.

Ajo ka lindur më 31 maj të vitit 1962.

Karrierën e saj prej aktoreje e ka filluar qysh në vitet e 80-ta.

Kryesisht ka qenë në rolet protagoniste të serialeve duke u kualifikuar si një ndër aktoret me të mira në këtë fushë.

Kurse në vitin 2010 ajo ka hyrë në mesin e 51 femrave më të bukura në amerikën Latine.

Victoria ka qenë e martuar me komedianin Eugenio Derbez, prej vitit 1992 ku nga kjo martesë solli në jetë një djalë José Eduardo Derbez po në këtë vit.

Ndërkaq u divorcua në vitin 1997.

Katër vite më vonë ajo u martua me politikanin meksikan Omar Fayad i vili është senator i Pachua Huada.

Nga kjo martesë ka lindur binjakët (vajzë të cilës ia ka vëne emrin e vet Victoria dhe djalin, Anuar) në vitin 2004.

2-20

3-11

1-14