Fituesja e Eurosong shan dhe përbuzë shqiptaren

08:52 | 25 Maj 2018

Fituesja e Festivalit Europian, Netta nga Izraeli ka dalë në një konferencë për të folur rreth shqiptares nga Qipro që u rendit në vend të dytë.

Ajo la të kuptonte se performanca e Eleni Foureirs ishte false, ndërkohë që në të gjithë botën u komentua si e zjarrtë dhe një Beyonce nga Greqia.

E njohur si “Pula” izraelite, Netta fitoi me këngën Toy ku fliste për abuzimin e femrave nga meshkujt me post.

“Unë dhe Eleni ishim favorite për ta fituar. Mendoj se fitoi autenticeti.

Unë isha në garë vetëm me veten time. Isha gati që Eleni të fitonte, s’do më dëmtonte, sepse e gjithë jeta ime ka qenë kështu…

Nuk kam ditur kurrë diçka tjetër. Gjithë jetën time jam mundur nga gjërat standarte. Kur vjen koha për përzgjedhje ata zgjedhin ato që i kënaqin sytë”, tha Netta.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara