Eurovisioni publikon listën me këngët më të klikuara të janarit 2023, kënga e Luiz Ejllit rezulton e dyta

22:10 | 2 Shkurt 2023

Eurovizion, festivali më i madh evropian i muzikës, për çdo muaj publikon në YouTube listën me 20 këngët më të dëgjuara të këtij festivali ndër vite

Në listën e këngëve më të dëgjuara të janarit të vitit 2013, fansat e Eurovisionit kanë hasur në një çudi, pasi një këngë e vitit 2006 ka arritur të renditet e dyta në këtë listë.

Fjala është për këngën artistit shqiptar  Luiz Ejllit me titull “Zjarr e Ftoht” i cili kishte përfaqësuar Shqipërinë në ‘Eurovision 2006’ me këtë këngë.

Që pas hyrjes së tij në spektkalin Big Brother VIP Albania 2, ai është kthyer në një senzacion në rrjetet sociale, me ç’rast fansat kanë nisur të shprehin interesimin për edhe karrierën e tij të dikurshme.

Kënga “Zjarr e ftohtë” ka ngjallur një interes të madh te publiku pas hyrjes së tij në BBVA, ku përbrenda një muaji ajo ka arritur më shumë se një milion klikime.

Kënga kishte vetëm afro 220 mijë klikime para se ai të futej në shtëpi, ndërsa tani kur ka kaluar vetëm një muaj, “Zjarr e ftohtë” numëron mbi 1.5 milion klikime në YouTube.

Ndërkohë, në listën e 20 këngëve më të dëgjuara të Eurovisionit në muajin janar 2023 është edhe kënga e sivjetme përfaqësuese e Shqipërisë në Eurovision, “Duje” nga Albina dhe Familja Kelmendi. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale