Google ADS

Dy vjet nga vdekja e Rasim Thaçit – Cimës

18:11 | 26 Mars 2023

Sot janë bërë dy vjet që kur është ndarë nga jeta aktori dhe humoristi i njohur, Rasim Thaqi-Cima.

Me shumë mall, sot varrin e Cimës e kanë vizituar familjarët e tij.

“Babi… Ti ngjyra më e bukur e shpirtit tim, sot dy vjet pa ty”, ka shkruar Artan Thaçi në Instagram.

Cima vdiq më 26 mars të vitit 2021 për shkak të komplikimeve me COVID-19.

Ai ka vdekur në moshën 71- vjeçare.

Cima u bë i njohur si pjesë e grupit “Treshi përsheshi”, së bashku me të ndjeri Ibrahim Krajkova – Leci dhe Sevdai Radogoshi – Qumili./arbresh.info/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Artan Thaqi (@thaqiartan)

Shpërndaje në rrjete sociale