Google ADS

Dy sekretet që zbuloi certifikata e princit Archie

21:24 | 19 Maj 2019

Me datën 6 maj erdhi në jetë Archi, djali I dukeshës Meghan dhe princit Harry. E gjithë vëmendja ka qënë tek ai që atë ditë dhe vazhdon ende të jetë.

Pas takimeve me mbretëreshën dhe me William dhe Katë ëshët zbuluar certifikata e Archit. Kjo certifikatë ka zbuluar 2 sekrete.

I pari që në këtë dokument , Meghan Markle është quajtur “Lartmadhëria e saj, Dukesha e Sussex-it” dhe krahas kësaj, profesioni i saj është shkruajtur: “Princeshë e Mbretërisë së Bashkuar”, njësoj si Kate Middleton. Përveç kësaj, çertifikata zbulon se Archie ka lindur në një spital privat në Londër, ndryshe nga ç’pritej që të vinte në jetë në shtëpinë e çiftit, vila Frogmore.

Duket se kjo ka ndodhur për shkak se djali lindi një javë më vonë se data e parashikuar, kështu që mjekëve mund t’u jetë dashur të ndërhyjnë. Ky princ I ri është I 7 në rradhë deri tani për fronin mbretëror.  Titulli i Meghan është Dukesha e Sussex dhe Princeshë e eSuessex-it.

Ajo ndryshe nga Kate nuk do të quhet vetëm me titullin princeshë./Living

Shpërndaje në rrjete sociale