Brenda dasmës përrallore të Ben Affleck dhe Jennifer Lopez

15:52 | 28 Shtator 2021

Ne pritëm 18 vjet për këtë moment dhe duket se ia ka vlejtur çdo sekondë.

Javë më parë, çifti nostalgjik, Jennifer Lopez dhe Ben Affleck, u shfaqën në tapetin e kuq për paraqitjen e tyre të parë publike që kur u ribashkuan dhe nuk mund të mos u vinte re se si dukeshin ‘nusja dhe dhëndri’ me veshjet e tyre zyrtare bardh e zi, shkruan Daily Mail.

Por prisni, ka më shumë! Disa burime thonë se do të ketë një martesë të vërtetë nga këta të dy në një të ardhme jo shumë të largët. Në fakt, ata tashmë po bëjnë plane për një ceremoni ekstravagante prej 60 milionë funtesh.

“Ben dhe Jen janë plotësisht në të njëjtën pikë për t’u martuar dhe ata duan që dasma të jetë një shfaqje e vërtetë”, thotë një burim i afërt me çiftin.

“Ata të dy kanë thënë se nuk duan të kursehen dhe po shikojnë një festë gjashtë-ditore. Do të ketë gjithçka: një listë mysafirësh të famshëm me të gjithë miqtë dhe të dashurit e tyre, përfshirë Matt Damon dhe Ellen DeGeneres. Do të ketë shfaqje nga të tilla si Mary J Blig. Dhe, natyrisht, do të ketë gjithashtu një shpenzim të madh për ushqim, pije dhe lule”.

Dyshja tërhoqën vëmendje në premierën e “The Last Duel”. Ishte ngjarja e tyre e parë publike së bashku që nga premiera e “Maid In Manhattan” në 2002, dhe fansat u emocionuan tejet shumë.

Pas një paraqitje të Jen, 52 vjeçe, në VMA, ajo dhe Ben u ribashkuan përsëri për ceremoninë e Met Gala 2021.

“Ata të dy mendojnë se rikthimi së bashku pas kaq shumë kohësh ishte menduar të ndodhte”, thotë burimi. “Dhe ata duan ta nderojnë me një festë të madhe. Ata duan që dita e tyre e madhe të pasqyrojë vërtet lidhjen e tyre, për të cilën mendojnë se duhet të hyjë në librat e historisë si një nga historitë më të mëdha të dashurisë në showbiz”.

Dyshja rifilluan lidhjen e tyre në prill, pas ndarjes së Jen nga i fejuari i saj, Alex Rodriguez.

Ajo dhe Ben kanë festuar ribashkimin me një seri udhëtimesh duke përfshirë një festë epike në jug të Francës në një super-jaht. Dhe tani ata po shikojnë shtëpi për të blerë së bashku – të cilat gjithashtu mund të shërbejnë si hapësira perfekte për ditën e tyre të madhe.

Burimi më tej shton se, “Jen thotë, shtëpinë e Oprah, ata po shqyrtojnë disa vende shumë milionëshe si Getty Villa në Malibu. Por ata gjithashtu kanë thënë se me kënaqësi do ta mbanin atë në shtëpi. Ata dëshirojnë të blejnë një pronë prej 85 milionë dollarësh në Los Angeles dhe duan të arrijnë marrëveshjen sa më shpejt të jetë e mundur.

Do të jetë një ngjarje madhore si Oscars dhe një spektakël i vërtetë Hollywood-i, si asnjë tjetër.

Lajmet më të lexuara