Google ADS

Atletet e Kanye West do të shiten me një çmim marramendës

13:12 | 14 Prill 2021

Kanye West mund të thyejë shumë shpejt rekordin për atletet më të shtrenjta në botë, kur pala e parë e atleteve të markës së tij të shitet në ankand.

Reperi 43-vjeçar është bërë miliarder falë markës së veshjeve e këpucëve Yeezy dhe mendohet që atletet e para do të shiten për rreth 1 milion dollarë.

Aktualisht, rekordi për atletet më të shtrenjta në botë mbahet nga atletet Air Jordan 1, të vitit 1985, që u shitën për 600 000 euro.

Gjithsesi, sado që të shiten, Kanye West nuk do të fitojë asnjë qindarkë nga atletet e tij të para, pasi ato janë nxjerrë në shitje nga koleksionisti Ryan Chang.

Shpërndaje në rrjete sociale