Ariana Grande dhe Dalton Gomez ndahen pas dy vjetësh martesë

10:57 | 19 Shtator 2023

Ariana Grande dhe Dalton Gomez aplikuan për divorc pas dy vjetësh martesë.

Avokatja e këngëtares, Laura Wasser, përmendi arsyen e divorcit të tyre si “dallime të papajtueshme”.

Lajmi për paraqitjen e divorcit të çiftit vjen mes romancës së Arianës me aktorin Ethan Slater.

Të dy u takuan në fund të vitit 2022 ndërsa punonin në adaptimin e ardhshëm filmik të shfaqjes së famshme të Broadway.

Muaj më vonë, martesa e Arianës dhe Dalton thuhet se filloi të shkatërrohet, ndoshta për shkak të distancës së gjatë mes tyre, gjersa ajo po punonte në filmin “Wicked”në Angli, ndërsa ai ishte në shtëpi në Kaliforni.

Shpërndaje në rrjete sociale