Akuza të reja kundër R Kelly për ngacmim seksual

13:48 | 17 Prill 2018

R Kelly është duke u përballur me akuza të reja për sjellje të pahijshme seksuale, nga një ish partnere e cila pretendon që ai “qëllimisht” e infektoi atë me SST në Dallas.

Sipas avokatit të saj, gruaja anonime ishte një viktimë e ‘kufizimi të paligjshëm’ gjatë marrëdhënies 11-mujore më këngëtarin R&B, transmeton portali arbresh.info.

Pretendohet që Kelly, 51 vjeçar tentoi të fusë gruan në një kult seksi që besohet se ai e ka udhëhequr.

Departamenti i Policisë së Dallasit është duke hetuar akuzat.

Në një deklaratë të lëshuar përpara një konference për shtyp të caktuar për të mërkurën, avokati Lee Merritt pretendon se klienti i tij ishte 19 vjeç kur ajo dhe Kelly filluan një marrëdhënie seksuale.

Merritt vazhdon të akuzojë këngëtarin për “sjellje grabitqare, kontrolluese dhe abuzive” dhe “furnizimin e alkoolit dhe drogave ilegale tek një i mitur”./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale