Aktorja e Sulltaneshë “Hyrrem”: Preva damarët, kam tentuar të hidhem nga ballkoni

01:30 | 5 Shkurt 2018

Meryem Uzerli, aktorja e famshme me origjinë turke dhe gjermane, nuk e fsheh faktin se nuk kishte gjithmonë një jetë përrallore, ku një periudhë të vështirë, e cila ka ndodhur disa vjet më parë, me gjysmë zemre e kujton.

Disa vite më parë, ajo zbuloi se ish i fejuari i kishte kërkuar të abortojë fëmijën e tyre, por në fund vendosi ta mbajë, pa kërkuar ndihmë nga ai.

Gjatë periudhës duke filmuar serinë “Sulejmani i Madhërishëm”, jeta private morri kah negativ, ku për pasojë iu larguan shumë partnerë biznesor shkaku i problemeve të vazhdueshme rreth rritjes së vajzës, e cila gjë reflektonte në punën e saj.

“Në Antalia mora çmimin si aktorja më e mirë, po pikërisht në atë mbrëmje u përpoqa të bëj vetëvrasje”, tha bukuroshja duke shtuar më tutje se “shkova në dhomën e hotelit dhe hodha statujën e çmimit që u shkatërrua. Isha plotësisht e çmendur dhe fillova t’i prej duart, gjaku ishte kudo. Doja të dilja nga ballkoni dhe kërceja sepse vetëm ashtu do të shpëtoja. Doja të zhdukesha, pasi ndihesha e vdekur. Por, në vdekje pashë shpëtimin. Psiqikisht nuk kam qenë mirë”./opinion/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara